وبلاگ تخصّصی «کانگ فو توآ» Kung Fu TO'A

از ره غفلت به گدایی رسی *** گر به خود آیی به خدایی رسی: پس «به خود آ»

وبلاگ تخصّصی «کانگ فو توآ» Kung Fu TO'A

از ره غفلت به گدایی رسی *** گر به خود آیی به خدایی رسی: پس «به خود آ»

وبلاگ تخصّصی «کانگ فو توآ» Kung Fu TO'A

باسمه تعالی

این وبلاگ با هدف معرّفی و ترویج ورزش علمی و رزمی «کانگ فو توآ» (به سبک اصیل) ایجاد شده است.

مدیر وبلاگ: «احسان همّت زاده» (خط 5 کانگ فو توآ)

👍 .:: لطفاً لایک و نظر یادتون نره ::. 👍

پروفسور ابراهیم میرزایی

شنبه, ۴ آذر ۱۳۹۶، ۱۱:۵۷ ق.ظ

پروفسور «ابراهیم میرزایی» (شالبند سرخ)

بنیان‌گذار تِز علمی کانگ فو توآ در ایران و جهان

 

نام پدر: محمّد

تاریخ تولّد: ۱۳۱۸/۷/۱۱

محلّ تولّد: گرگان

لقب: یارومّه (یعنی: استاد بزرگ) - راهبر طریقت دانایی؛ بروس‌لی ایرانی

 

عناوین و افتخارات علمی و ورزشی:

 • لیسانس «علوم» و لیسانس «روان‌شناسی»؛
 • فوق لیسانس «فلسفه»؛
 • دکترای PhD «فلسفه» و «فیزیک» از دانشگاه «مریلند» (Maryland) آمریکا؛
 • دکترای افتخاری  PhD «فیزیولوژیِ انرژیِ انسان» از دانشگاه «مریلند» آمریکا؛
 • دکترای افتخاری PhD  از «اتحادیهٔ اروپایی مبارزه و زورآزمایی» در فرانسه؛
 • دکترای افتخاری PhD  از «انجمن تن و روان» و «باشگاه ورزشی المپیک» در بیروت؛
 • فارغ‌التحصیل «کونگ فو» از هیئت انجمن جهانی «لیانگ فو» در تایلند به طریقت تَن و روان با تأئیدیّه بین‌المللی؛ لیونگ فو» نام استادِ «پروفسور میرزایی» در سبک «کونگ فو کاراتو» است.)
 • قهرمان کونگ فو و دارندهٔ مدال طلا؛
 • عضو هیئت یازده نفری جهانی کونگ فو؛
 • تأسیس دانشکدهٔ (معبد) انشاء تن و روان - راهبر کونگ فو توآ در ایران؛
 • استاد کونگ فو - کاراته - تکواندو؛
 • دارندهٔ دان هفت کاراته گوجوریو از ژاپن؛
 • دارندهٔ دان چهار تکواندو از کرهٔ جنوبی؛
 • نویسندهٔ کتاب «کاراته و ذِن» (1351)؛
 • سرگرد ارتش؛
 • فرماندۀ سابق کلاه سبزهای تیپ «نوهد» (نیروه‌های ویژه هوابرد، با نماد اختصار «نوهد»)؛
 • رئیس بیمارستان «انژری درمانی»؛
 • نامزد ریاست جمهوری؛
 
 
پروفسور «ابراهیم میرزایی» اگر زنده باشند، الآن ۷۸ سال دارند.
 

مختصری از زندگی‌نامۀ پروفسور میرزایی:

 

 

* مطالب ذیل برگرفته از سایت‌های رزمی بوده و نیازمند بازنگری و تطبیق با منابع معتبر است.

«ابراهیم میرزایی» متولّد 1318 است که پدرش اهل رشت و مادرش اهل گرگان بوده است و در سال 1337 دبیرستان نظام را در سنّ 18 سالگی به اتمام رسانده است. در سال 1340 تا 1344 دانشکدۀ افسری را در نیروی مخصوص کماندویی به اتمام رسانیده است. در این دوره وی به عنوان واحد، ورزش کاراته را تا پایان کمربند سبز در کاراته گذرانده است. وی از سال 1344 تا سال 1349 تقریباً 9 دورۀ خارجی دیده است. در عرض این پنج سال آموزش نیروهای مخصوص را در کشورهای آمریکا، انگلیس، فرانسه، ژاپن، کره، لبنان، اسرائیل و آخرین آن در تایوان و مرکز کونگ فو کاراتو لیانگ فو گذرانده است.

وی پس از آموزش رزمی و فنون نبرد تن به تن کاراته گوجوریو و تکواندو که در آن زمان فقط برای نیروهای مخصوص نظامی مجاز بود را به اتمام رسانده و در سال 1347 دان 7 افتخاری کاراته را از ژاپن کسب و در سال 1348 دان 4 افتخاری تکواندو را از کرهٔ جنوبی دریافت می‌کند. در صحّت و سقم شروع فعالیت کاراته و تکواندو وی که زیر نظر چه استادی کار نموده است، اطلاعات دقیق و روشنی در دست نیست، ولی این دوره‌ها را مربیان انگلیسی، ژاپنی، کره‌ای و آمریکایی در دانشکدۀ نظام آموزش می دادند و آنچه مسلّم است وی تا سال 1351 که به تنظیم کتاب (کاراته و ذِن کاراته) پرداخته است. او در کاراته گوجوریو دان 7 را داشته و آن را تحت نظر خود در یگان رزم تن به تن نیروی زمینی آموزش می‌داده است و در همان کتاب از کن فو و بعضاً از کن فوکاراتو نام برده است.

فعّالیّت کونگ فو توآ ابتدا در تیپ نوهد در اواخر سال 1351 به صورت کن فو کاراتو و دوره‌های رنجر، جنگ تن به تن و زنده ماندن در شرایط سخت انجام می‌شد و چون میرزایی فرمانده این یگان بود با بدترین شرایط سعی می‌کرد نیروهای مخصوص را آموزش بدهد. میرزایی آموزش دورۀ مخصوص خودش را زیر نظر انگلیسی‌ها و دورۀ موانع و سقوط آزاد را زیر نظر مربیان آمریکایی گذرانده بود. بعداً به عنوان اصلی‌ترین مرد این دوره‌ها فرماندهی یگان را به عهده گرفت. وی مردی سریع، پُر جنب و جوش و محکم بود. هر ساله از میان افسران زبده رنجر، دلتا فورس، کلاه سبزها، موساد و کلاه قرمزها از آمریکا، ایران اسرائیل و انگلیس تعدادی نیرو به نام کمربند سیاهان کونگ فو کاراتو که مقر آن در تایوان و در معبد متعلّق به لیونگ فو بود اعزام می‌شدند.

در این معبد آموزش‌های سخت را تحت همان عنوان «کونگ فو کاراتو» آموزش می‌دیدند. استاد میرزایی در سال 1349 به این مرکز برای فراگیری دورۀ فوق اعزام شد. وی دارای شالبند قرمز از تایوان از این مرکز است. بعد از اینکه استاد میرزایی از دورۀ فوق بازگشت، تز خود را با توجّه به دکترای افتخاری کاراته از ژاپن اعلام کرد. استاد میرزایی در حدّ فاصل سال‌های 47 و 48 دورۀ دافوس را در کشور کره گذرانید و در همین دوره دان 4 افتخاری تکواندو را گرفت.

پروفسور میرزایی در 10/12/1۹74 مطابق با 1353 مدال افتخاری طلا را برای خدمات به ورزش‌های کشور و نظامی از اتحادیۀ اروپایی مبارزه و زورآزمایی دانشنامۀ پروفسورای خود را که به امضاء «دبیر کل وپرلاره» که ریاست «لوژیون دونور» بود رسیده است از وی تقدیر و قدردانی شد. المپیک لبنان در 17/12/1974 به فاصله 7 روز بعد در بیروت گواهینامه و تأییدیه سبک خود را که در آن کمیته به ثبت رسانیده بود، دریافت کرد. استاد میرزایی دکترای تن و روان و تز تکمیلی خود را به لیانگ فو فرستاد و در همین حین در تالار انشاء تن و روان در حقیقت مرکز کونگ فو کاراتو را بنیان‌گزاری کرد. پس از تأیید شالبند قرمز خود از آن مرکز در سال 1356 وی با ارائه تز خود بر دانشکدۀ مریلند آمریکا، دو مدرک بین‌المللی (دکترا در زمینۀ «فلسفه» و «فیزیک» و یک پروفسورا با عنوان «فیزیولوژی انرژی انسان» در ابعاد روان را دریافت کرده است).

استاد میرزایی پس از انقلاب از ایران خارج شد. کونگ فو توآ در ایران در این زمان ممنوع بود، ولی کسانی که کونگ فو توآ در روح و خون آنها بود آن را ادمه دادند و در جنگل‌ها، کوه‌ها و ... به طور مخفیانه به تمرین کونگ فو توآ می‌پرداختند تا اینکه این ورزش دوباره در ایران شکل رسمی به خود گرفت. در حال حاضر سبک پروفسور، یکی از پرطرفدارترین سبک‌های رزمی در ایران می‌باشد و در جهان نیز طرفداران، این سبک و فنونش را با نام کونگ فوی ایرانی یعنی توآ می‌شناسند.

 

 

موافقین ۱ مخالفین ۰ ۹۶/۰۹/۰۴
احسان همّت زاده

نظرات  (۰)

هیچ نظری هنوز ثبت نشده است

ارسال نظر

ارسال نظر آزاد است، اما اگر قبلا در بیان ثبت نام کرده اید می توانید ابتدا وارد شوید.
شما میتوانید از این تگهای html استفاده کنید:
<b> یا <strong>، <em> یا <i>، <u>، <strike> یا <s>، <sup>، <sub>، <blockquote>، <code>، <pre>، <hr>، <br>، <p>، <a href="" title="">، <span style="">، <div align="">
تجدید کد امنیتی